top of page
Kotwica 1

Inżynieria wsteczna

Inżynieria wsteczna to usługa, która polega na analizie istniejącego produktu lub mechanizmu w celu zrozumienia jego działania i wykrycia możliwych do poprawy słabych punktów. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcemy zmodernizować lub zaktualizować istniejący produkt, ale nie posiadamy wystarczającej dokumentacji lub informacji o jego działaniu.

 

Inżynieria wsteczna może być stosowana w różnych dziedzinach przemysłu takich jak automatyka, elektronika i mechanika. Pozwala na odkrycie i usunięcie błędów lub słabych punktów w istniejących produktach, co prowadzi do poprawy ich niezawodności i wydajności.

 

Oferuje kompleksowe usługi inżynierii wstecznej, w tym analizę działania i dokumentację produktu, identyfikację i usunięcie błędów oraz opracowanie planu modernizacji lub aktualizacji. Dysponuję odpowiednią technologią, aby odtworzyć dla Ciebie każdy detal oraz gotowy produkt. Podczas odtwarzania produktu uwzględniam Twoje możliwości produkcyjne lub możliwości Twoich podwykonawców.

 

Każda analiza inżynierii wstecznej jest realizowana bezinwazyjnie dla produktu. Dodatkowo jestem w stanie odtworzyć częściowo uszkodzony element oraz dobrać brakujące komponenty. Do pomiarów wykorzystuje zarówno tradycyjne narzędzia pomiarowe jak i oprzyrządowanie cyfrowe.

 

Cały proces inżynierii odwrotnej to skuteczny sposób na oszczędności. Dzięki jej stosowaniu możliwe jest uniknięcie kosztownych błędów w projektowaniu nowych rozwiązań oraz znaczne skrócenie czasu potrzebnego na ich opracowanie.

MODYFIKACJE

Potrzeba zmian w produkcie? Odtworzę istniejący obiekt i naniosę zmiany na modelu 3D bez uszczerbku na istniejącym produkcie. Dzięki odtworzeniu produktu mogą Państwo sprawdzić nowe rozwiązania.

CNC

Do każdego produktu dostosuję
odpowiednią metodę produkcji. Pliki oraz dokumentacja techniczna są przygotowywane pod Wasze możliwości produkcyjne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z firmami produkcyjnymi pomogę znaleźć odpowiedniego wykonawcę.

Nowe technologie

Współpracuję z firmami dostarczając Wam szereg nowoczesnych technologii. Odtwarzając produkt możemy wesprzeć się m.in. skanowaniem i drukiem 3D.

bottom of page